Hengst otwiera nową fabrykę w Polsce

Jeden z liderów w dziedzinie projektowania i produkcji systemów filtracyjnych wykorzystywanych w motoryzacji otwiera nową fabrykę w Polsce.

 

Firma Hengst powstała w 1958r a już trzy lata później została dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników pojazdów marki Mercedes Benz.

Od tego wydarzenia minęło już ponad 50 lat a firma Hengst ciągle się rozwija proponując producentom samochodów pionierskie rozwiązania w dziedzinie nowoczesnych systemów filtracji.

W ramach globalnej strategii, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów branży motoryzacyjnej na całym świecie Hengst uruchamia z końcem maja kolejny nowoczesny zakład produkcyjny. Poza rodzimymi fabrykami usytuowanymi w Niemczech, Polska stanie się drugą co do wielkości europejską lokalizacją, w której będą produkowane filtry segmentu Premium znakowane renomowaną marką Hengst. Fabryka wyposażona w najnowszej generacji linie technologiczne powstała w polskim centrum filtracji, Gostyniu koło Poznania. Tak dobra lokalizacja inwestycji pod kątem sieci dróg gwarantuje dobre połączenie z fabrykami w Berlinie i Munster oraz europejskim centrum logistycznym w Nordwalde, a jednocześnie otwiera nieograniczone możliwości rozwoju marki Hengst na rynkach wschodnioeuropejskich.

 

Nowo powstała spółka - Hengst Poland Sp z o.o. jest kierowana przez Pana Zygmunta Wabińskiego, który w nowej funkcji będzie mógł wykorzystać swoje ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie produkcji filtrów.

 

Lokalizacja w Polsce jest porównywalna z otwartymi niedawno zakładami w Singapurze i Indiach, które na swoich kontynentach dostarczają produkty Hengst bezpośrednio na rynek OEM oraz OES. Tym samym spółka Hengst jest obecna na czterech kontynentach, w siedmiu krajach, gdzie posiada łącznie dziewięć zakładów produkcyjnych. „Określa to istotne ramy, pozwalające uwzględnić specyfikę różnych międzynarodowych rynków i optymalnie określić właściwy kierunek naszego rozwoju i produkcji” – wyjaśnia Jens Röttgering, przewodniczący Rady Nadzorczej i prezes zarządu grupy Hengst.