HENGST dostawcą roku DAIMLER AG – ponad pół wieku współpracy.

Podczas gali dostawców Daimler AG, która miała miejsce 27 lutego, firma Hengst Automotive została uhonorowana przez koncern tytułem „Dostawca roku 2013” (Daimler Supplier Award 2013).

W roku 1961 HENGST po raz pierwszy został dostawcą filtrów bezpośrednio na linię produkcyjną do silników Mercedes Benz. Od tego czasu minęło już ponad 50 lat, które zaowocowały zacieśnieniem i poszerzeniem współpracy miedzy obiema firmami. HENGST to nie tylko filtry, ale całe moduły filtrujące dostarczane do silników samochodów osobowych i ciężarowych.

Razem z Daimler AG firma HENGST jest pionierem przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań modułowych w nowych silnikach spalinowych. Najważniejszym kierunkiem wspólnego działania obu firm jest praca nad przygotowaniem jednostek spełniających coraz to ostrzejsze wymagania dotyczące emisji CO2. Właściwe chłodzenie silnika oraz odpowiednia filtracja płynów ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Aby spełnić te oczekiwania firma HENGST musi wykazać się innowacyjnością, wydajnością a także oferować produkty przyjazne dla naszego środowiska naturalnego.

Rozwiązania proponowane przez firmę HENGST można spotkać w niemal w każdym pojeździe Daimler AG. Przykładem zastosowania w samochodach ciężarowych i autobusach jest nowoczesny moduł filtrujący wykorzystany w najnowszych silnikach HDEP (Heavy Duty Engine Platform), z kolei w samochodach osobowych HENGST to systemy filtracji we wszystkich modelach AMG.

Wysoki poziom wiedzy specjalistycznej, ciągły rozwój, elastyczność oraz kompetencje jakimi charakteryzuje się firma HENGST pomogły w zbudowaniu bardzo ścisłej współpracy między obiema firmami. „Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, cieszymy się, że jesteśmy strategicznym partnerem Daimler AG i mamy nadzieje, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała” – powiedział Jens Röttgering, prezes firmy Hengst Automotive, odbierając statuetkę Daimler Supplier Award 2013.